נעים להכיר

לצמוח בפקולטה לחקלאות

"הפקולטה" הוא השם שנתנו לפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה תלמידיה ובוגריה. הפקולטה היא מסגרת הלימודים האקדמית היחידה בישראל ללימודי החקלאות והמקצועות המשיקים לחקלאות. תחומי ההוראה והמחקר של הפקולטה נמצאים בהתפתחות מתמדת, בד בבד עם ההתפתחויות הטכנולוגיות, החידושים המדעיים, שינויי הדמוגרפיה והאקלים והתמורות הכלכליות.

בענף החקלאות בישראל התחוללו בשנים האחרונות תמורות רבות, והן נתנו את אותותיהן גם בפקולטה. אם פעם עסקו כאן בחציר, בפרות, בפרדסים או בכותנה, היום נקודת המבט היא מן המולקולות והגנים אל האורגניזם השלם. הפקולטה מאפשרת הכשרה החובקת את האובייקטים החקלאיים ומאפשרת למצות את הפוטנציאל הגלום בהם מבחינת הסביבה, התזונה המופקת מהתוצרת החקלאית והכלכלה המנהלת את תפעול המשאבים המתחדשים.

שלל תחומי לימוד והתמחות מבוקשים מחכה לתלמידים חדשים ומיועד להכשיר אותם להתמודד עם אתגרי החקלאות והסביבה של המאה ה-21. משנבחר התחום, מגוון רחב של מסלולי לימוד וקורסים חושפים את הסטודנטים לנושאים חדשניים רב תחומיים ומרתקים ולהתמחות בתחום העניין האישי של כל סטודנט. סטודנטים לתארים מתקדמים יכולים לשלב קורסים בין-אוניברסיטאיים ותוכניות חילופי סטודנטים בחו"ל.

הפקולטה לחקלאות ברחובות מציעה מענה בעל ערך למתעניינים בלימודים מתחומי מדעי הטבע באוריינטציה יישומית. היא מעניקה לבוגריה ידע נרחב בביולוגיה, במדעי הצמח, הסביבה, מדעי המזון, מדעי בעלי החיים ועוד. למתעניינים בווטרינריה – הפקולטה היא הכתובת היחידה.

בוגרי הפקולטה שאינם ממשיכים לתארים מתקדמים בפקולטה עצמה הם מהסטודנטים המבוקשים ביותר במוסדות מחקר אחרים, ובחברות תעשייתיות בתחומי ביוטכנולוגיה, מזון, תרופות ועוד.

introduction-flowers.jpg