לימודי וטרינריה

בעלי חיים מהווים חלק חשוב ומשמעותי בחיי בני האדם בעולם המודרני והמסורתי. צוות ביה"ס ותלמידיו רואים עצמם מחויבים לשיפור חייהם, בריאותם ורווחתם של בעלי החיים והאנשים הקשורים בהם. מחויבות זו כוללת דאגה לחיות המחמד והמשק, פיקוח על איכות ובטיחות אספקת המזון מן החי ושמירה על בריאות הציבור מפני מחלות המועברות מבעלי חיים לאדם.

בעל תואר Doctor of Veterinary Medicine DVM יכול לבחור מתוך מגוון רחב של אפשרויות מקצועיות - כגון רפואה פרטית של חיות קטנות, רפואת סוסים, רפואת חיות משק ורפואת עדר. השתלבות במשרות העוסקות בבריאות הציבור, התמחות בדיסיפלינה רפואית קלינית או בסיסית והוראה ומחקר במוסדות להשכלה גבוהה, במוסדות רפואיים או בתעשייה.

ביה"ס לרפואה וטרינרית ע"ש קורט

ביה"ס מהווה מקור ראשוני לידע וטרינרי הנוגע לבריאותם ורווחתם של בני אדם, חיות מחמד, חיות המשק וחיות הבר. פעילות זאת נעשית בשיתוף פעולה ואחווה מקצועית עם הממסד הווטרינרי, החקלאי והבריאותי בישראל ועם אנשי המקצוע השונים הפועלים בתחומים אלו: רופאים וטרינרים, רופאים, חוקרים ואנשי מקצועות הרפואה ובריאות הציבור. סגל ביה"ס שוקד על ביסוס ביה"ס בשורה אחת עם מיטב המוסדות להוראה ולמחקר וטרינרי בעולם.

ביה"ס לרפואה וטרינרית ע"ש קורט, הינו היחיד מסוגו בישראל, נוסד ב-1985. הלימודים בביה"ס בשלוש השנים הראשונות מתקיימים בעיקר בקמפוס של הפקולטה לחקלאות ברחובות, והשנה הרביעית מתקיימת בעיקר ביית החולים הוטרינרי להוראה בבית דגן.

תכנית הלימודים

מסלול הלימודים הינו בן 4 שנים. תכנית הלימודים רחבה ומיועדת להקנות לסטודנט את הרקע הכללי הדרוש לפתיחה מיידית של קריירה כוטרינר או הצטרפות לתכנית התמחות בתחומים שונים. השנתיים הראשונות עוסקות בעיקר בלימודי יסוד ולמודים קדם קליניים, ואילו השנה השלישית מוקדשת ללימודים קליניים והכנה לפעילות רפואית מעשית. השנה הרביעית הינה שנה "ארוכה" בת 12 חודשים, המוקדשת כולה ללימוד מעשי של המקצוע על כל היבטיו. שנה זו מורכבת מסבבים בכל מחלקות ביה"ח להוראה, עבודה עם רופאי חיות המשק בעדרי הבקר, הצאן ומשקי העופות והכשרה מעשית בתחומי בריאות ציבור, גהות מזון ורפואה מונעת.

מידע על התכנית בשנתון

אתר ביה"ס לרפואה וטרינרית ע"ש קורט
טלפון: 08-9489021/31
פקס: 08-9467940
פניות תלמידים: ג'קי הירש
דוא"ל (עבור גורמי חוץ): vet.school@mail.huji.ac.il

מנהל בית הספר:  פרופ' גד בנעט
03-9688546; 08-9489022
gad.baneth@mail.huji.ac.il